ඉඩමක් ගන්න කලින් මේ ගැනත් සිතන්න නිවසකට කිරි උතුරනවා වගේ හරියන්න ඉඩමේ හැඩයත් බලපානවාද?

ජුනි 7, 2019

වාස්තු විද්‍යාව විද්‍යාත්මක විෂයක් ලෙසින් ප්‍රචලිතව ජනතාව වැලඳගෙන සිටියද, එය බොහෝ දෙනා ජීවිතයට අත්වැලක් කර ගැනීමේදී බොහෝ අඩුපාඩු සහිතව ඒවා ජීවිතයට බද්ධ කොට ගෙන තිබේ.

මන්ද, වාස්තු විද්‍යාව පමණක්ම මත පිහිටා කටයුතු සිදු කර ගත් අය පසුකාලීනව ගැටලුකාරි අවස්ථාවන්ට මුහුණ දී ඇති අවස්ථා මා අපමණ හඳුනාගෙන තිබේ. එනිසා වාස්තු විද්‍යාව මත ගොඩනැගෙන සංකල්ප අපගේ ජීවිතයට ආදේශ කර ගැනීමේදී, ඡ්‍යොතිෂය සමඟ සහසම්බන්ධ වෙමින් ඡ්‍යොතිෂ්‍ය වාස්තු විද්‍යාව යන අංග සම්පූර්ණ විෂය ධාරාව මත පිහිටා කටයුතු කිරීමෙන් දහසකුත් පල නෙළා ගත හැකිවීම සුවිශේෂ බව පළමුව දත යුතුය.

කෙසේ නමුත් ඡ්‍යොතිෂ්‍ය වාස්තු විද්‍යාවේදී ප්‍රමුඛතම කාර්යය වන්නේ භූමියේ ශුභ අශුභතා ප්‍රථමයෙන් පරීක්ෂාවයි. ඕනෑම අයෙකුට ජීවත්වීමට නිවසක් සෑදීමට, ව්‍යාපාර ස්ථානයක් ගොඩනැගීමට ආදී ඕනෑම කටයුත්තක් පවත්වාගෙන යාමට නියමිත භූමි ප්‍රමාණයක් අවශ්‍යයය. මූලාශ්‍ර වාස්තු විද්‍යා පොත්වල ඉඩමේ හැඩය අනුව මෙම ශුභ අශුභ පෙන්වා දී ඇතත්, වර්තමානයේ ශුභ හැඩයේ ඉඩම්, නැතිනම් භූමිභාග සොයා ගැනීම ඉතා අපහසු කාර්යයක් වුවද, ඡ්‍යොතිෂය හා වාස්තු විද්‍යා කරුණු මත පිහිටා ශුභ පල දෙන භූමි භාගයක් සොයා ගැනීම කාගේත් වගකීම වන්නේය.

එසේ නොමැතිනම් ගෘහය හෝ ගොඩනැගිල්ල ඉදිකිරීමට අපේක්ෂිත භුමි කොටස පමණක් වත් ශුභ පල ගෙන දෙන ආකාරයට වෙනස් කොට සකසා ගැනීමටත්, අශුභ අවම කර ගැනීමටත් වග බලා ගත යුතුය. නැතහොත් පසුකාලීනව ගොඩනැගෙන අශුභ දෘෂ්ඨීන්ට මුහුණ දීමට ඔබට අසීරු වනවා සේම, විකල්ප සෙවීමද ලෙහෙසි නොවන බැවිනි. එනිසා ඔබගේ අවශ්‍යතාවය මත ගොඩනැගෙන ගොඩනැගිල්ලේ භූමිභාගය පහත ආකාරයෙන් ශුභ අශුභ තත්වයන් ගෙන දෙනු බව සිහි තබා ගත යුතුය.

බොහෝ අශුභ හැඩයේ ඉඩම්වල ජීවත්වන ජන්මීන් මාගේ අත්දැකීම අනුව බොහෝ කරදර විපත්වලට ගොදුරු වනු ඇත. සමහරුන් නම් එවැනි ඉඩම්වල ජීවත්වනු ලබන්නේ ද ඉතා කෙටි කාල සීමාවක් පමණි. කුමන හෝ කාරණාවක් නිසාවෙන් ස්ථාන හැරදා යාම සිදුවේ. නැතිනම් එවැනි ඉඩම් නිරායාසයෙන්ම පාළු ස්වභාවයෙන් යුක්ත වනු ඇත. ජන්මීන්ට අත්වී ඇති අශුභතා පරීක්ෂාවන්හිදී ස්ථිර වශයෙන්ම හේතුකාරක වශයෙන් මෙම තත්වයද ප්‍රබලව අත්විඳිනු ඇත. එනිසා දැන දැනම නිකරුණේ අමාරුවේ වැටෙනවාට වඩා මෙවන් තත්වයක් සහිත නම් ඔබත් ඉන් මිදීමට සහ දෝෂ භංග කර ගැනීමට නිසි පියවර ගන්න. ඔබට තුන්රුවනේ ආශිර්වාදය ලැබේවා!

 

ඡ්‍යොතිෂවේදී

වාස්තු විද්‍යාවේදී

හස්ත රේඛා ශාස්ත්‍රඥ

භාරත භාෂ්කර ශිරෝමණී /

ඡ්‍යොතිෂය පරම හංස)

කේ.පී. ක්‍රිශාන්ත

පි‍්‍රයදර්ශන සුරවීර

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
7 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.