ඥානකාරක බුධ ග්‍රහයා කන්‍යාවේ

අගෝස්තු 21, 2020

ලග්න දොළසටම සුබ යෝග 

මේෂ, කටක, මකර - රුචක යෝගය 

මිථුන, කන්‍යා, ධනු, මීන - භද්‍රා යෝගය 

ධනු, මිථුන, කන්‍යා, මීන - හංස යෝගය

කටක, තුලා, මකර - සස යෝගය

මේෂ, මිථුන, කටක, සිංහ, වෘශ්චික, ධනු, මීන - හර්ෂ යෝගය

වෘෂභ, මිථුන, කන්‍යා,  මකර, කුම්භ  - සරලා යෝගය 

වෘෂභ, කන්‍යා, තුලා, මකර, කුම්භ - විමලා යෝගය

දක්ෂිණායනය ශරත් සෘතුවෙහි සිංහ රවි 17 භාග බිනර මහේ අව පෑලවිය  තිථිය - කන්‍යා රාශිය මකර නවාංශකය උත්‍රපල දෙවන පාදය රවි චන්ද්‍ර සහ ශුක්‍ර ශනි සප්තම දෘෂ්ඨිය ආශ්‍රිතව සැප්තැම්බර්  02 බුධ දින මධ්‍යාහ්න 12.01  ට විශ්ව තාරකා මන්දාකිණියෙහි බුධ ග්‍රහයා  කන්‍යා රාශියට  සම්ප්‍රාප්ත වන්නේය.

නැගෙනහිර ක්ෂිතිජයෙහි උදා අඟහරු  හිමි වෘශ්චික රාශිබලය දෙගුණ තෙගුණ කෙරෙමින් රවි - කුජ - බුධ - ගුරු - ශනි උච්ච ක්ෂේත්‍ර  ස්වක්ෂේත්‍රවීම සිංහල  ජාතියෙහි ප්‍රාණ වායුව  සක්‍රියවී දැඩි මුවහත්වීමෙහි ප්‍රවණතාවය පුරාතනික රුසිවර ජ්‍යෙතිෂ නියමයනට  අනුකුලව මෙසේ විශ්ලේෂණය වන්නේය.

ශ්‍රී ලංකා  ජනරජ  කේන්ද්‍රයට සමගාමීව ශ්‍රී ලංකා ධරණිතලය සිසාරා දේශානුරාගය ද  ජාතිකානුරාගය විජයග්‍රාහිව ජය සංඛනාදය දෙති.  විදෙස්ලෙස ප්‍රචලිත  වෙන්නාවූ ආශිර්වාදාත්මක අසිරිමත් යුගයක් බවට විශ්ව තාරකා  මන්දාකිණිය  සනාථ කරනු  පෙනී යන්නේය. බෞද්ධ සිංහල 

 

වැඩිදුර තොරතුරු සදහා මෙවර කලාපය බලන්න (සිකුරාදා) >>>

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 15 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.